Przyszłość terapii kardiomiopatii przerostowej

Witam Państwa serdecznie na blogu poświęconym kardiomiopatii przerostowej. Głównym moim celem jest omawianie nowych badań dotyczących powyższej jednostki chorobowej . W miarę rozwoju strony planuję również stworzyć cykl prezentacji dotyczących podstaw patofizjologii, diagnostyki oraz postępowania z pacjentami z HCM a także wywiady z ekspertami z różnych dziedzin. W razie jakichkolwiek pytań lub uwag dotyczących zamieszczanych tu materiałów proszę o lub wysłanie wiadomości na adres e-mail: kardiomiopatiaprzerostowa@gmail.com. Zachęcam również do dzielenia się ciekawymi przypadkami klinicznymi.

W pierwszym odcinku chciałbym przedstawić Państwu prezentację dotyczącą postępów i przyszłości terapii kardiomiopatii przerostowej. Przy przygotowaniu prezentacji w dużej mierze korzystałem z artykułu pt: Hypertrophic cardiomyopathy: the future of treatment opublikowanym w styczniu 2020r. na łamach European Journal of Heart Failure (link poniżej).

W kolejnym odcinku planuję szczegółowo omówić wyniki badania Explorer-HCM prezentowane na kongresie ESC w Paryżu (online)

Link do artykułu Hypertrophic cardiomyopathy: the future of treatment : tutaj
Link do artykułu zawierającego nagranie z zabiegu miektomii przezkoniuszkowej:  tutaj

Dodaj komentarz